| |

Την Τετάρτη 30/5 διεξήχθη η 11η αγωνιστική του τουρνουά με δύο αγώνες.

Στον πρώτο αγώνα αγωνίστηκαν οι ομάδες TRAGIC και MORFES – LIVE. Σ’ αυτόν τον αγώνα επικράτησε το φαβορί και οι MORFES πήραν την νίκη με τελικό σκορ 41-56.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  : 6-16, 20-34, 24-45, 41-56.

TRAGIC : ΜΠΟΥΡΝΤΕΝΑΣ 4, ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ 2, ΑΧΤΣΗΣ 11, ΜΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ 2, ΓΟΥΝΑΡΑΣ, ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ Δ.3, ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ Γ.19.

ΜΟΡΦΕΣ-LIVE : ΒΥΖΑΣ, ΤΣΙΟΥΝΤΑΣ , ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ , ΤΖΙΟΥΜΑΚΗΣ 4, ΤΡΙΓΩΝΗΣ 6, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 10, ΤΟΚΑΣ , ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ , ΤΖΙΟΥΡΤΖΙΑΣ 19, ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ 8, ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ 9.

Στον δεύτερο αγώνα έπαιξαν οι ομάδες ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ και NORTH TEXAS LOOSERS. Έγινε ένα καλό παιχνίδι στο οποίο επικράτησε, εύκολα, η πρώτη ομάδα με το τελικό σκορ 66-37.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  : 12-14, 26-16, 43-23, 66-37.

ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ : ΚΑΠΡΑΡΑΣ , ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 17, ΜΠΛΑΤΣΙΩΤΗΣ, ΤΡΑΠΕΖΑΝΛΙΔΗΣ 6, ΜΠΕΗΣ 4, ΛΑΖΟΣ 8, ΜΑΡΜΑΡΑΣ 9, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 10, ΤΥΡΙΑΚΙΔΗΣ 4, ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ 8.

NORTH TEXAS LOOSERS: ΚΟΥΜΙΧΑΡΣΚΙ , ΣΕΧΕΡΛΗΣ, ΠΥΡΚΑΣ , ΜΠΙΖΕΤΑΣ 12, ΧΩΜΑΤΑΣ 6, ΝΤΑΦΟΣ , ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ 4, ΓΑΪΤΑΝΙΔΗΣ 2, ΣΑΒΒΑΪΔΗΣ 13.

Διαιτητές και στους δύο αγώνες ήταν οι Κολιογιάννης και Παπαδόπουλος που κατά γενική ομολογία σφύριξαν πάρα πολύ καλά.

Την Τετάρτη 6/6 διεξήχθη η 12η και τελευταία αγωνιστική της α΄ φάσης των ομίλων του τουρνουά. Έγινε το παιχνίδι μεταξύ των ομάδων HOTMALES και ΠΑΠΑΤΖΗΔΩΝ, η λήξη του οποίου βρήκε νικητές τους ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ με σκορ 58-75.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  : 15-12, 26-34, 53-70, 58-75.

HOTMALES: ΠΙΤΟΥΛΙΑΣ 4, ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ , ΣΙΑΣΙΟΣ 11, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΠΑΣΑΡΑΣ 22, ΠΑΥΛΟΥ, ΓΟΥΛΑΣ, ΚΟΥΛΗΣ 2, ΤΣΑΠΡΑΤΖΗΣ 3, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ , ΤΣΑΧΑΛΙΔΗΣ 16.

ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ : ΚΑΠΡΑΡΑΣ , ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 19, ΜΠΛΑΤΣΙΩΤΗΣ, ΤΡΑΠΕΖΑΝΛΙΔΗΣ 14, ΜΠΕΗΣ 1, ΛΑΖΟΣ , ΜΑΡΜΑΡΑΣ 11, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 12, ΤΥΡΙΑΚΙΔΗΣ , ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ 17.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Αργυρόπουλος και Γεωργιάδης.

Βαθμολογία 1ου ομίλου

FINALIST

4-0

8

ΠΑΡΤΑΛΙΑ

3-1

7

MORFES-LIVE

2-2

6

ΒΕΡΟΙΑ 23

1-3

5

TRAGIC

0-4

4

Βαθμομολογία 2ου ομίλου

ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ

4-0

8

ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ

3-1

7

NORTH TEXAS L.

2-2

6

ATLAS

1-3

5

HOTMALES

0-4

4

Β ΦΑΣΗ (4 ΑΓΩΝΕΣ – ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ)     

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/6/12 (2 ΑΓΩΝΕΣ)

17:30-19:00  ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ – ΒΕΡΟΙΑ 23

19:30-21:00  ΦΙΝΑΛΙΣΤ – ΑΤΛΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/6/12  (2 ΑΓΩΝΕΣ)

17:30-19:00  ΠΑΡΤΑΛΙΑ – NORTH TEXAS LOOSERS

19:30-2100   XΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ – ΜΟΡΦΕΣ LIVE

Προηγούμενες

Με πέντε ομάδες στην Ευρώπη

Επόμενη