| |

Την Δευτέρα 21/5 στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του τουρνουά έγιναν 2 αγώνες. Στον πρώτο αγώνα, αγωνίστηκαν οι ομάδες HOTMALES και ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ. Οι ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ, εμπνευσμένοι ίσως από το όνομά τους, βομβάρδισαν το καλάθι της αντίπαλης ομάδας και επικράτησαν άνετα στο παιχνίδι με μια ευρεία διαφορά. Τελικό σκορ 40-80

Στο δεύτερο παιχνίδι της αγωνιστικής έπαιξαν μεταξύ τους οι FINALIST με τους TRAGIC με τους πρώτους να επικρατούν με σχετική ευκολία και να παίρνει την νίκη με σκορ 50-34.

HOTMALES – ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ 40-80

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  :  10-24, 20-43, 28-62, 40-80.

HOTMALES: ΠΙΤΟΥΛΙΑΣ, ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ 9, ΣΙΑΣΙΟΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΠΑΣΑΡΑΣ 4, ΠΑΥΛΟΥ, ΓΟΥΛΑΣ, ΚΟΥΛΗΣ 2, ΤΣΑΠΡΑΤΖΗΣ 13, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 6, ΤΣΑΧΑΛΙΔΗΣ 8.

ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ : ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ , ΕΚΜΕΤΖΟΓΛΟΥ 4, ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ 19, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ , ΓΩΓΟΣ 2, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ 41, ΑΓΓΕΛΗΣ 11, ΠΙΠΕΡΑΚΗΣ, ΚΟΖΑΣ 3.

FINALIST – TRAGIC 50-34

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  :  16-10, 32-15, 41-27, 50-34.

FINALIST: ΣΤΙΚΑΣ 15, ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ, ΠΟΛΥΜΕΡΗΣ, ΜΠΑΚΑΛΙΔΗΣ 12, ΜΠΑΝΤΗΣ 5, ΔΟΥΛΑΛΑΣ 11, ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗΣ 2, ΠΑΤΖΙΚΑΣ 5.

TRAGIC : ΣΤΑΥΡΟΥ 8, ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ Γ. 4, ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ , ΑΧΤΣΗΣ 3, ΜΑΤΖΑΡΙΔΗΣ, ΓΟΥΝΑΡΑΣ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 2, ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ Δ. 6, ΜΠΟΥΡΝΤΕΝΑΣ, ΑΛΕΞΙΟΥ 8, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 3.

Την Τετάρτη 23/5 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του τουρνουά έγιναν 2 αγώνες. Στον πρώτο αγώνα έλαβαν μέρος οι ομάδες ΠΑΡΤΑΛΙΑ και FINALIST. Έγινε ένας αγώνας για γερά νεύρα με τα ΠΑΡΤΑΛΙΑ στην 2η και στην 3η περίοδο να δείχνουν ότι μπορούν να κερδίσουν τον αγώνα. Όμως οι FINALIST είχαν αντίθετη άποψη και το τελικό σκορ το αποδεικνύει 45-46.

Το δεύτερο παιχνίδι της αγωνιστικής διεξήχθη μεταξύ των ομάδων NORTH TEXAS LOOSERS και ATLAS. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μέχρι το τέλος και τελικά κρίθηκε στο καλάθι με τελικό σκορ 54-52 και νικητές τους NORTH TEXAS LOOSERS.

ΠΑΡΤΑΛΙΑ – FINALIST 45-46

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  : 7-7, 22-12, 38-23, 45-46

ΠΑΡΤΑΛΙΑ : ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ 13, ΔΟΥΜΑΣ 10, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΓΚΙΛΙΟΠΟΥΛΟΣ  8, ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ, ΚΑΣΑΠΗΣ 6, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ, ΚΟΥΡΗΣ 4, ΖΙΓΡΑΣ 1.

FINALIST: ΣΤΙΚΑΣ 16, ΠΟΛΥΜΕΡΗΣ, ΜΠΑΚΑΛΙΔΗΣ 11, ΜΠΑΝΤΗΣ 4, ΓΕΩΡΓΙΔΗΣ, ΔΟΥΛΑΛΑΣ 15, ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗΣ, ΠΑΤΖΙΚΑΣ.

NORTH TEXAS LOOSERS – ATLAS 54-52

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  :  11-11, 23-28, 34-35, 54-52

NORTH TEXAS LOOSERS: ΚΟΥΜΙΧΑΡΣΚΙ, ΣΕΧΕΡΛΗΣ, ΠΥΡΚΑΣ 15, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 3, ΜΠΙΖΕΤΑΣ 16, ΝΤΑΦΟΣ 9, ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ 6, ΓΑΪΤΑΝΙΔΗΣ, ΣΑΒΒΑΪΔΗΣ 5.

ΑΤΛΑΣ : ΠΑΣΑΣ 2, ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΣ , ΜΠΟΓΔΑΜΠΕΪΔΗΣ 4, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ 13, ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ 5, ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ 3, ΞΗΡΟΣ 13, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Δ. 4, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 4.

Το Σάββατο 26/5 στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του τουρνουά έγιναν 2 αγώνες. Στον πρώτο αγώνα έπαιξαν οι ομάδες ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ με τους NORTH TEXAS LOOSERS. Η ομάδα ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ συνέχισε την τακτική «δεν δείχνω κανένα έλεος» και οδήγησε τους NORTH TEXAS LOOSERS σε μια ευρεία ήττα με σκορ 68-47.

Στο δεύτερο παιχνίδι, αγωνίστηκαν οι ομάδες TRAGIC και ΒΕΡΟΙΑ 23. Το παιχνίδι στην πρώτη και στην δεύτερη περίοδο ήταν εξαιρετικά αμφίρροπο με την πρώτη περίοδο να τελειώνει με ένα πόντο υπέρ της ομάδας TRAGIC, ενώ η δεύτερη περίοδος να τελειώνει με ένα πόντο υπέρ της ΒΕΡΟΙΑ 23 και μάλιστα με ένα τρίποντο του ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗ στο τελευταίο δευτερόλεπτο από την μέση του γηπέδου. Στην Τρίτη περίοδο η ομάδα ΒΕΡΟΙΑ 23 βρέθηκε να προηγείται ακόμη και με 10 πόντους διαφορά, αλλά τα συνεχόμενα λάθη της και η αστοχία των παικτών της έφεραν το παιχνίδι ισόπαλο 3 δευτερόλεπτα πριν την λήξη του. Στο σημείο αυτό πάλι ο ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ έδειξε την κλάση του και με έναν εύστοχο δίποντο από μέση απόσταση έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ – NORTH TEXAS LOOSERS 68-47

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  :  24-5, 33-15, 43-33, 68-47.

ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ : ΕΚΜΕΤΖΟΓΛΟΥ, ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ 9, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΓΩΓΟΣ 4, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ 26, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 3, ΑΓΓΕΛΗΣ, ΠΙΠΕΡΑΚΗΣ, ΚΟΖΑΣ 16.

NORTH TEXAS LOOSERS: ΚΟΥΜΙΧΑΡΣΚΙ, ΣΕΧΕΡΛΗΣ, ΠΥΡΚΑΣ 9, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 4, ΜΠΙΖΕΤΑΣ 16, ΝΤΑΦΟΣ 9, ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ 2, ΓΑΪΤΑΝΙΔΗΣ 2, ΣΑΒΒΑΪΔΗΣ 5.

TRAGIC – ΒΕΡΟΙΑ 23 43-45

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ  :  10-9, 21-22, 32-36, 43-45.

TRAGIC : ΣΤΑΥΡΟΥ, ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ Γ. 10, ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ , ΑΧΤΣΗΣ 3, ΜΑΤΖΑΡΙΔΗΣ 3, ΓΟΥΝΑΡΑΣ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 3, ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ Δ. 4, ΜΠΟΥΡΝΤΕΝΑΣ 7, ΑΛΕΞΙΟΥ 13, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΣΤΡΑΤΟΣ.

ΒΕΡΟΙΑ 23 : ΑΒΡΑΑΜ 7, ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ 11, ΡΑΛΛΗΣ, ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ 16, ΤΣΙΣΜΑΝΙΔΗΣ, ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗΣ 2, ΤΖΑΝΕΤΟΣ 1, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΧΩΜΑΤΑΣ.