Φίλιππος και Ζαφειράκης σε τουρνουά μίνι στην Λάρισα

Οι αθλητές των 15 ομάδων που παίρνουν μέρος στο τουρνουά έδωσαν το παρόν στον αγώνα της Εθνικής Ανδρών με την «Σκουάντρα Ατζούρα», δίνοντας ξεχωριστό παλμό στην εξέδρα, ενώ μετά το τέλος του ματς «έπνιξαν» στις αγκαλιές τους διεθνείς αθλητές, οι οποίοι και υπέγραψαν αμέτρητα αυτόγραφα.

Οι 15 ομάδες που αγωνίζονται στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα είναι οι: Φαίακας Κέρκυρας, Άρης Νίκαιας, Πανιώνιος, ΧΑΝΘ, Δράμα 1986, Φίλιππος Βέροιας (2 ομάδες), ΕΣΝ Βριλησσίων, Αστέρας Αλεξανδρούπολης, ΓΣ Χανίων, ΑΣΕ Δούκα, Ζαφειράκης Νάουσας, ΓΑΣ Καματερού, Φοίβος Συκεών, ΣΚΣ Πυλαίας.

Αξιοσημείωτο είναι πως από τις 15 ομάδες οι 7 προέρχονται από την Περιφέρεια και μάλιστα από περιοχές κοντά στα σύνορα της χώρας στα τρία από τα τέσσερα σημεία του ορίζοντα, όπως η Αλεξανδρούπολη, η Κέρκυρα και η Κρήτη!

Αποτελέσματα

Φαίακας – Αρης Νίκαιας 21-24

Φαίακας: Σουλάνης 1, Σουρβινος 7, Σπυρβινος Π. 4, Παγιάτης Γ 7, Πρπσαλεντης, Φιλάρετος 2, Σοφιανός, Καραμπικας, Κοντζιαλης, Πουλης, Παγιάτης Λ, Παπαδόπουλος, Κονισπολιάτης

Αρης Νίκαιας: Ακερμανίδης 4, Αρτινιαν 3, Ασβεστας, Αυλωνίτης 1, Βλάχος, Γεωργακαράκος, Γρέκας, Δρογκάρης, Καλπερης Θ, Καλπερης Λ, Κρεμμύδας 3, Μαστρογιαννάκης, Νακης, Πατσουλίνης, Πογατος, Χάδος, Χουρσουτιαν

Πανιώνιος – ΧΑΝΘ: 30-18

Πανιώνιος: Goro, Τσικτιτζης 1, Ατσίδης 1, Μπαξεβανίδης 9, Αλεξάκης 4, Ζάγκας 5, Παπαδόπουλος, Αλαχούζος, Ανδριτσάκης 10, Ρεπούλιας

ΧΑΝΘ: Παπαβασίλης 4, Γκουτζικας 6, Ανδρεαδάκης 3, Μηλόπουλος, Αχιλιας, Minas 1, Παντζιος, Χατζηιωαννίδης, Κατέχης 2, Ασκεπίδης 1, Μπαχάς 1, Αγαθόνικος, Σπορίδης

Δράμα 86 – Φίλιππος Βέροιας 2: 28-14

Δράμα 86: Τρουμπούκης 4, Γιαννακόπουλος 3, Στρατηγέλης 4, Τσαυλος 2, Μαλαμίδης 3, Βουλγαράκης 1, Φραγκούλης, Παγωνίδης, Δελιας 3, Καπανταης 1, Χιλιωτης 4, Κρανας 3, Αλαβάνος, Πουλης, Γκαμώτσος, Ακογιουνογλου

Φίλιππος Βέροιας 2: Μπιτζάκης, Καρακολης, Βαλαβάνης, Πατρικας 2, Παπαδόπουλος Α 1, Κέτογλου 1, Παπαδόπουλος Θ 2, Ορφανουδάκης 4, Διαμαντής 1, Τουλιόπουλος 1, Σαράφης, Shtembari, Γιουρουκης, Κούγιας 1, Πετρακόπουλος, Ξυλογιάννης 1

Βριλήσσια – Αστέρας: 28-21

Βριλήσσια: Τωμαδακης 6, Κορκολής 1, Κελαντωνης, Φούρναρης, Μαυροκέφαλος 1, Κρητικός 4, Ζωγραφίδης 2, Παπαναστασίου, Λασκος 5, Οικονόμου 2, Λυσικατος 3, Περουτσεας 1, Σιδέρης 1, Αλεξόπουλος, Καμυα 2.

Αστέρας: Νασκίδης, Γκαινταρτζακης, Γρηγοριάδης 5, Χατζηγαβριηλ 9, Κοζαρης 7, Ζησακης, Μπρατσας, Αναστασοπουλος, Τσουκαλάς, Δέτσιος, Γκοτοβος, Μαλκοπουλος, Γιαντσελιδης

ΓΣ Χανίων – ΑΣΕ Δούκα: 24-26

ΓΣ Χανίων: Παπαδομανωλάκης 10, Μπουζακης 1, Δημητριαδης 3, Ivanesku, Μαρακάκης, Κογχυλάκης, Μορντεράκης 3, Κακαβελακης 2, Στεργιόπουλος 2, Moni 3, Αλευράκης, Κεχαγιάς, Πεντάρης, Σπαρκοτ

ΑΣΕ Δούκα: Κατσαρής, Γεωργίου, Λαφαζάνος 2, Πατμανίδης 4, Δρίτσας 1, Σκαρης 5, Χροστοφορίδης Α 3, Αργυρόπουλος, Κωστόπουλος 5, Χριστοφορίδης Λ, Ζώης 6, Κολιός, Ραλλάκης

Πρόγραμμα αγώνων

17/06/139.00 Καματερό – Φίλιππος10.00 ΣΚΣ Πυλαίας – Αστέρας11.00 Φίλιππος – Αρης Νίκαιας12.00 Φοίβος – Δούκας

13.00 Ζαφειράκης – ΧΑΝΘ