Τρία μετάλλια ο Νηρέας στην Θεσσαλονίκη

| |

Η αγωνιστική δραστηριότητα του 2012-2013 ξεκίνησε για την ομάδα του Νηρέα Βέροιας το Σαββατοκύριακο 17-18 Νοεμβρίου στην Θεσσαλονίκη. Οι 12 αθλητές του συλλόγου πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση στους πρώτους αγώνες ΑΡΗ*ΣΤΕΙΑ 2012.

1 ΧΡΥΣΌ – 1 ΑΡΓΥΡΟ – 1 ΧΑΛΚΙΝΟ κατέκτησαν οι μικροί αθλητές σε κατάταξη ανδρών και γυναικών. 

4 αθλητές ξεπέρασαν τα όρια πρόκρισης για την συμμετοχή τους στους τελικούς του Χειμερινού  Πρωταθλήματος Βορείου Ελλάδος . Η Τζουνάκου Αναστασία –Μαρία (συμμετέχει με την ομάδα του Ο.Φ.Θ για ένα χρόνο) ο Αδαμίδης Χαράλαμπος, ο Γαλανίδης Νικόλαος και ο Κελεπούρης Γεώργιος είναι οι πρώτοι αθλητές. Οι υπόλοιποι 8 αθλητές πραγματοποίησαν προσωπικά ρεκόρ στα αγωνίσματα τους φτάνοντας κοντά στα όρια πρόκρισης τους.    

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Συλλόγου Νηρέα:

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

5η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

1997

00:31.18

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

21η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1998

02:31.60

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

9ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

1998

02:09.03

23ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2000

02:17.55

38ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2000

02:25.78

47ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1999

02:31.70

200m ΥΠΤΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

22η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1999

02:57.44

25η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2000

03:01.89

27η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

1999

03:20.67

200m ΥΠΤΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

7ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1998

02:32.07

13ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1999

02:42.69

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

3η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

1997

01:19.07

23η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

1998

01:34.24

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

32ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2000

01:25.70

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

29ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1998

00:27.81

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

55η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2000

00:34.02

57η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

1999

00:34.25

83η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

1999

00:37.29

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

7ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

1998

01:03.27

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

10ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

1998

04:39.14

20ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2000

04:54.30

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

13η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1998

05:11.09

100m ΥΠΤΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

18ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1998

01:11.75

26ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1999

01:17.58

100m ΥΠΤΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

40η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1999

01:23.74

41η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

1999

01:24.01

46η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1998

01:26.03

48η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2000

01:26.92

200m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

24ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2000

03:02.75

200m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

22η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

1998

03:22.79

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

1η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

1997

00:36.30

50m ΥΠΤΙΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

8ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1998

00:34.06

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

37η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

1999

01:15.38

41η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

1998

01:16.53

55η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2000

01:17.99

57η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

1999

01:19.55

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

69ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1999

01:12.41

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

2ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

1998

02:21.70

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

26ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2000

02:50.62

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

9η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1998

10:44.15

1500m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 

8ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2000

19:29.17

Ο Νηρέας στις Σέρρες

Με πολλές υποσχέσεις για τη  νέα κολυμβητική χρονιά επέστρεψαν οι κολυμβητές  του Α.Σ Νηρέα από τους πρώτους αγώνες της χρονιάς  που πραγματοποιήθηκαν στις Σέρρες στις 24-25/11 με την επωνυμία  Οικονόμεια 2012. Με την συμμετοχή 26 ομάδων και 650 και πλέον αθλητών  από Ελλάδα και εξωτερικό ηλικίας 9-10-11-12 ετών, οι 26  αθλητές του Νηρέα κατάφεραν να πάρουν 10 μετάλλια  και να έχουν πολλά πλασαρίσματα στην πρώτη οχτάδα.

Αναλυτικά οι αθλητές  που διακρίθηκαν είναι:

Αντωνιάδου Εύα  3η 100 ύπτιο, 2η 200 πρόσθιο

Καρατζιόυλας  Σταύρος  2ος  100-200 πρόσθιο

Φύκατας  Μιχάλης   1ος 200 Μ.Α  2ος 200 ελεύθερο

Μπαρμπαρούσης  Γιώργος  1ος 100 ύπτιο

Φύκατας  Γιώργος  1ος 50 ύπτιο

3οι    4*50 Μ.Ο αγόρια 11 ετών

2ες  4*50 ελ κορίτσια 10 ετών

Οι αθλητές που συμμετείχαν είναι:  Τσιάρα  Παυλίνα, Διαμαντοπούλου Κέλλη,  Αντωνιάδης Παύλος, Φύκατας  Γιώργος, Παπαγεωργόπουλός  Κωνσταντίνος, Τσιάρα  Δέσποινα, Καραίσκου  Άννα , Μαδενλή  Φάνη,  Μπαρμπαρούσης  Γιώργος, Λιόντος  Σπύρος, Καλφόπουλος Εύφημος, Μπέλλας  Γιώργος,  Κελεπούρης  Μιχάλης, Στεργίου Αντώνης , Μουπασιρίδης  Θεμιστοκλής, Καρατζιούλας Σταύρος,  Φύκατας Μιχάλης, Βασιλειάδου Δωροθέα, Αντωνιάδου  Εύα, Μαδενλή  Ευτυχία , Συμεωνίδου Βαρβάρα, Τσιρπάνλής  Γιώργος,  Ζωγιός Κωνσταντίνος,  Αδαμίδης  Σταμάτης.

Προηγούμενες

Φιλικός αγώνας μεταξύ ΑΡΗ –Ν.Α.Σ.Η.

Νέος κύκλος μαθημάτων ναυαγοσωστικής

Επόμενη