Στους κορυφαίους ο Νηρέας

Στους  διεθνείς αγώνες κολύμβησης Λευκός Πύργος συμμετείχε η ομάδα προ – αγωνιστικών κατηγοριών από 9-12 ετών κοριτσιών και αγοριών στην Θεσσαλονίκη 19-20 Μαΐου. 46 ομάδες, 900 αθλητές  από όλη την Ελλάδα και πολλές ξένες ομάδες με πολύ υψηλό επίπεδο ο σύλλογος της Βέροιας κατέκτησε την 4η θέση.

31 αθλητές του Νηρέα απέναντι σε ομάδες με διπλάσιο αριθμό, κατέκτησαν 5 χρυσά 4 αργυρά και 2 χάλκινα.

Η βαθμολογία με βάση τα μετάλλια ήταν.

1) Κ.Ο.ΔΡΑΜΑΣ : 8-8-7 2) PIRIN : 6-0-3 3) FENERBAHCE : 5-8-4 4) Α.Σ.ΝΗΡΕΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ : 5-4-2 5) Α.Κ.Α.ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΈΜΑΙΔΑΣ : 4-1-2 6) ΑΡΗΣ : 3-5-7 7) Ε.Α.Τ.Ε.Κ. : 3-4-4 8) Α.Ν.Ο.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ : 3-4-3

9) NIS SERBIA : 3-3-0

10) ΠΑΟΚ : 3-2-5

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών του Νηρέα.

RESULTS

50m BUTTERFLY – GIRLS 10

Rnk.

FullName

Result

15η

POULATOGLOU MARGARITA-ANASTASIA

00:57.43

50m BUTTERFLY – BOYS 10 

12ος

KARATZIOULAS STAYROS

00:45.91

50m BUTTERFLY – BOYS 11 

13ος

HATZISAVVAS VASILEIOS

00:40.50

21ος

METAXAS NIKOLAOS

00:48.31

50m BREASTSTROKE – GIRLS 10

11η

GEORGIADOU MARIA-NIKI

00:51.64

50m BREASTSTROKE – BOYS 10 

22ος

STERGIOU ADONIOS

00:53.60

50m BREASTSTROKE – BOYS 12 

18ος

TSIFLIDIS SAVVAS

00:45.48

100m BACKSTROKE – GIRLS 10 

11η

MAROUDA NIKOLETA

01:42.41

100m BACKSTROKE – GIRLS 11 

9η

MADENLI EYTYHIA

01:30.70

200m FREESTYLE – GIRLS 11 

6η

ADONIADOU EYANTHIA

02:47.33

11η

VASILEIADOU DOROTHEA

02:51.60

200m FREESTYLE – GIRLS 12 

Rnk.

FullName

Result

1η

MARKADE DESPOINA

02:23.47

24η

TSIARA AIKATERINI

02:50.25

200m FREESTYLE – BOYS 11 

10ος

TSIRPANLIS GEORGIOS

02:45.82

14ος

ZOGIOS KONSTADINOS

02:54.01

200m FREESTYLE – BOYS 12 

2ος

GALANIDIS NIKOLAOS

02:21.92

9ος

KELEPOURIS GEORGIOS

02:33.46

50m BREASTSTROKE – GIRLS 9

9η

MADENLI FANI

00:53.68

50m BREASTSTROKE – BOYS 9 

12ος

BARBAROUSIS GEORGIOS

00:52.17

18ος

BELLAS GEORGIOS

00:54.77

29ος

KELEPOURIS MIHAIL

00:59.87

50m FREESTYLE – BOYS 10 

3ος

FYKATAS MIHAIL

00:34.79

18ος

MOUPASIRIDIS THEMISTOKLIS

00:39.52

50ος

TSILOGIANNIS DIMITRIOS

00:50.47

50m FREESTYLE – GIRLS 10 

23η

MAROUDA NIKOLETA

00:42.09

25η

GEORGIADOU MARIA-NIKI

00:42.50

28η

GALANIDOU OURANIA

00:43.59

32η

POULATOGLOU MARGARITA-ANASTASIA

00:46.88

50m FREESTYLE – GIRLS 11 

11η

SYMEONIDOU VARVARA

00:37.67

50m FREESTYLE – GIRLS 12 

18η

KEFALA MARIA

00:35.01

50m BACKSTROKE – BOYS 10

14ος

MOUPASIRIDIS THEMISTOKLIS

00:46.22

24ος

TSILOGIANNIS DIMITRIOS

00:56.76

100m BUTTERFLY – BOYS 11 

16ος

METAXAS NIKOLAOS

01:50.56

100m BUTTERFLY – BOYS 12 

Rnk.

FullName

Result

1ος

GALANIDIS NIKOLAOS

01:12.70

100m BUTTERFLY – GIRLS 12 

5η

MARKADE DESPOINA

01:20.14

14η

KEFALA MARIA

01:34.40

100m BREASTSTROKE – BOYS 10 

2ος

KARATZIOULAS STAYROS

01:38.16

100m BREASTSTROKE – BOYS 11 

14ος

TSIRPANLIS GEORGIOS

01:40.51

100m BREASTSTROKE – BOYS 12 

4ος

KELEPOURIS GEORGIOS

01:26.93

19ος

TSIFLIDIS SAVVAS

01:38.61

50m BACKSTROKE – BOYS 9 

2ος

BARBAROUSIS GEORGIOS

00:42.65

17ος

LIODOS SPYRIDON

00:49.61

50m BACKSTROKE – GIRLS 9 

15η

KOUIROUKIDOU EIRINI

00:49.74

19η

KARAISKOU ANNA

00:50.45

200m BREASTSTROKE – GIRLS 11 

1η

ADONIADOU EYANTHIA

03:17.38

200m BREASTSTROKE – BOYS 12 

2ος

KELEPOURIS GEORGIOS

03:10.98

13ος

TSIFLIDIS SAVVAS

03:33.08

200m INDIVIDUAL MEDLEY – GIRLS 12 

Rnk.

FullName

Result

1η

MARKADE DESPOINA

02:40.23

17η

TSIARA AIKATERINI

03:12.65

200m INDIVIDUAL MEDLEY – BOYS 10 

1ος

FYKATAS MIHAIL

03:09.37

200m INDIVIDUAL MEDLEY – BOYS 12 

2ος

GALANIDIS NIKOLAOS

02:39.85

50m FREESTYLE – GIRLS 9 

6η

KOUIROUKIDOU EIRINI

00:40.34

16η

MADENLI FANI

00:43.54

17η

KARAISKOU ANNA

00:45.15

50m FREESTYLE – BOYS 9 

16ος

LIODOS SPYRIDON

00:43.33

28ος

BELLAS GEORGIOS

00:45.23

34ος

KELEPOURIS MIHAIL

00:47.71