Πώς κύλησε η Α1

Αμετάβλητη παρέμεινε η κορυφή της βαθμολογίας, αφού οι ομάδες που οδηγούν την κούρσα συνέχισαν με νίκες. Ο Διαβατός, κέρδισε στην Καψόχωρα και το Νεόκαστρο επικράτησε της Αγίας Βαρβάρας. Ας δούμε πώς κύλησε η Α1.

Στην Καψόχωρα…ο Διαβατός πέρασε νικηφόρα με 0-2. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους (44′) με τον Κίτσα και στο 62′ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Σπανού πέτυχαν το τελικό 0-2.

Στο Νεόκαστρο…η τοπική ομάδα έπαιξε όσο χρειαζόταν και κέρδισε με 2-0 τις Βαρβάρες. Το 1-0 σημειώθηκε από τον Τσιούπρο στο 9′ και το τελικό 2-0 από τον Π. Παπαδόπουλο στο 36′.

Στην Επισκοπή…η Μελίκη είχε εύκολο έργο. Στο 46′ και στο 57′ με τέρματα του Λουμάνι προηγήθηκε με 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 72′ με τον Φράγκη αλλά δέχθηκαν στην συνέχεια άλλα δυο τέρματα. Στο 74′ ο Λουμάνι έγραψε το 1-3 και στο 90′ ο Μπιτόπουλος το 1-4.

Στα Τρίκαλα…ο ΠΑΟΚ αν και προηγήθηκε, έχασε με 3-2 από την τοπική ομάδα. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Τζέπη στο 23′ αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 23′ με τον Καραντουλαμά. Στο 65′ τα Τρίκαλα με τον Κίτσα έγραψαν το 2-1 και στο 78′ ο ΠΑΟΚ με τον Δ. Κίτσα ισοφάρισε. Το τελικό 3-2 για τα Τρίκαλα σημείωσε ο Κίτσας στο 80.

Στην Ραχιά…η ΑΕΠ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και το 2-2 στο 90′ με αυτογκολ. Συγκεκριμένα, η ΑΕΠ προηγήθηκε με τον Κατσουγιαννόπουλο στο 36′ αλλά ισοφαρίστηκε στο 37′ από τον Παπαρέντη. Ο Σαντίνι στην επανάληψη, στο 62′ έγραψε το 1-2 και στο 90′ σε μια αναμπουμπούλα, με αυτογκολ του Παπαδήνα, η ΑΕΠ ισοφάρισε.

Στην Μέση…η τοπική ομάδα αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, κέρδισε με 4-2. Συγκεκριμένα, το Κλειδί άνοιξε το σκορ με απευθείας φάουλ του Κιρκιλιανίδη στο 20′. Η Μέση ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο, με τον Σ. Δημοσθένους στο 41′. Στην επανάληψη, στο 55′ ο Μαυραγγελίδης έγραψε το 2-1 και στο 63′ ο Σ. Δημοσθένους το 3-1. Στο 65′ η Μέση πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Μόσχο, για να μειώσει το Κλειδί στο 76′ με τον Βουλτσίδη.

Στην Χαρίεσσα…η τοπική ομάδα και ο Αχιλλέας Νάουσας έμειναν στο 0-0.

(αποτελέσματα και βαθμολογία στην δεξιά στήλη)