Ξεκινάει από το Παγκράτι ο Φίλιππος

Με πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και εκτός έδρας δοκιμασίες για τις περισσότερες ομάδες που στοχεύουν στην άνοδο στη Basket League ΟΠΑΠ θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας για την αγωνιστική περίοδο 2013-’14. Ο Φίλιππος στην πρεμιέρα θα παίξει στο Παγκράτι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η Αγωνιστική – 12/10/13Ίκαροι Σερρών – ΨυχικόΑρκαδικός – ΛαύριοΕρμής Λαγκαδά – Κόροιβος ΑμαλιάδαςΑγία Παρασκευή – ΦιλαθλητικόςΚαβάλα – ΗρακλήςΠαγκράτι – Φίλιππος Βέροιας

ΟΦΗ – ΑΕΚ

2η Αγωνιστική – 19/10/13Λαύριο – Ίκαροι ΣερρώνΚόροιβος Αμαλιάδας – ΑρκαδικόςΦιλαθλητικός – Ερμής ΛαγκαδάΗρακλής – Αγία ΠαρασκευήΦίλιππος Βέροιας – ΚαβάλαΑΕΚ – Παγκράτι

Ψυχικό – ΟΦΗ

3η Αγωνιστική – 26/10/13Ίκαροι Σερρών – Κόροιβος ΑμαλιάδαςΑρκαδικός – ΦιλαθλητικόςΕρμής Λαγκαδά – ΗρακλήςΑγία Παρασκευή – Φίλιππος ΒέροιαςΚαβάλα – ΑΕΚΠαγκράτι – ΟΦΗ

Ψυχικό – Λαύριο

4η Αγωνιστική – 02/11/13Φιλαθλητικός – Ίκαροι ΣερρώνΗρακλής – ΑρκαδικόςΦίλιππος Βέροιας – Ερμής ΛαγκαδάΑΕΚ – Αγία ΠαρασκευήΟΦΗ – ΚαβάλαΠαγκράτι – Ψυχικό

Κόροιβος Αμαλιάδας – Λαύριο

5η Αγωνιστική – 09/11/13Ίκαροι Σερρών – ΗρακλήςΑρκαδικός – Φίλιππος ΒέροιαςΕρμής Λαγκαδά – ΑΕΚΑγία Παρασκευή – ΟΦΗΚαβάλα – ΠαγκράτιΨυχικό – Κόροιβος Αμαλιάδας

Λαύριο – Φιλαθλητικός

6η Αγωνιστική – 23/11/13Φίλιππος Βέροιας – Ίκαροι ΣερρώνΑΕΚ – ΑρκαδικόςΟΦΗ – Ερμής ΛαγκαδάΠαγκράτι – Αγία ΠαρασκευήΚαβάλα – ΨυχικόΗρακλής – Λαύριο

Φιλαθλητικός – Κόροιβος Αμαλιάδας

7η Αγωνιστική – 30/11/13Ίκαροι Σερρών – ΑΕΚΑρκαδικός – ΟΦΗΕρμής Λαγκαδά – ΠαγκράτιΑγία Παρασκευή – ΚαβάλαΨυχικό – ΦιλαθλητικόςΛαύριο – Φίλιππος Βέροιας

Κόροιβος Αμαλιάδας – Ηρακλής

8η Αγωνιστική – 07/12/13ΟΦΗ – Ίκαροι ΣερρώνΠαγκράτι – ΑρκαδικόςΚαβάλα – Ερμής ΛαγκαδάΑγία Παρασκευή – ΨυχικόΑΕΚ – ΛαύριοΦίλιππος Βέροιας – Κόροιβος Αμαλιάδας

Ηρακλής – Φιλαθλητικός

9η Αγωνιστική – 14/12/13Ίκαροι Σερρών – ΠαγκράτιΑρκαδικός – ΚαβάλαΕρμής Λαγκαδά – Αγία ΠαρασκευήΨυχικό – ΗρακλήςΛαύριο – ΟΦΗΚόροιβος Αμαλιάδας – ΑΕΚ

Φιλαθλητικός – Φίλιππος Βέροιας

10η Αγωνιστική – 04/01/14Καβάλα – Ίκαροι ΣερρώνΑγία Παρασκευή – ΑρκαδικόςΕρμής Λαγκαδά – ΨυχικόΠαγκράτι – ΛαύριοΟΦΗ – Κόροιβος ΑμαλιάδαςΑΕΚ – Φιλαθλητικός

Φίλιππος Βέροιας – Ηρακλής

11η Αγωνιστική – 11/01/14Ίκαροι Σερρών – Αγία ΠαρασκευήΑρκαδικός – Ερμής ΛαγκαδάΨυχικό – Φίλιππος ΒέροιαςΛαύριο – ΚαβάλαΚόροιβος Αμαλιάδας – ΠαγκράτιΦιλαθλητικός – ΟΦΗ

Ηρακλής – ΑΕΚ

12η Αγωνιστική – 18/01/14Ερμής Λαγκαδά – Ίκαροι ΣερρώνΑρκαδικός – ΨυχικόΑγία Παρασκευή – ΛαύριοΚαβάλα – Κόροιβος ΑμαλιάδαςΠαγκράτι – ΦιλαθλητικόςΟΦΗ – Ηρακλής

ΑΕΚ – Φίλιππος Βέροιας

13η Αγωνιστική – 25/01/14Ίκαροι Σερρών – ΑρκαδικόςΨυχικό – ΑΕΚΛαύριο – Ερμής ΛαγκαδάΚόροιβος Αμαλιάδας – Αγία ΠαρασκευήΦιλαθλητικός – ΚαβάλαΗρακλής – Παγκράτι

Φίλιππος Βέροιας – ΟΦΗ

14η Αγωνιστική – 01/02/14Ψυχικό – Ίκαροι ΣερρώνΛαύριο – ΑρκαδικόςΚόροιβος Αμαλιάδας – Ερμής ΛαγκαδάΦιλαθλητικός – Αγία ΠαρασκευήΗρακλής – ΚαβάλαΦίλιππος Βέροιας – Παγκράτι

ΑΕΚ – ΟΦΗ

15η Αγωνιστική – 15/02/14Ίκαροι Σερρών – ΛαύριοΑρκαδικός – Κόροιβος ΑμαλιάδαςΕρμής Λαγκαδά – ΦιλαθλητικόςΑγία Παρασκευή – ΗρακλήςΚαβάλα – Φίλιππος ΒέροιαςΠαγκράτι – ΑΕΚ

ΟΦΗ – Ψυχικό

16η Αγωνιστική – 22/02/14Κόροιβος Αμαλιάδας – Ίκαροι ΣερρώνΦιλαθλητικός – ΑρκαδικόςΗρακλής – Ερμής ΛαγκαδάΦίλιππος Βέροιας – Αγία ΠαρασκευήΑΕΚ – ΚαβάλαΟΦΗ – Παγκράτι

Λαύριο – Ψυχικό

17η Αγωνιστική – 01/03/14Ίκαροι Σερρών – ΦιλαθλητικόςΑρκαδικός – ΗρακλήςΕρμής Λαγκαδά – Φίλιππος ΒέροιαςΑγία Παρασκευή – ΑΕΚΚαβάλα – ΟΦΗΨυχικό – Παγκράτι

Λαύριο – Κόροιβος Αμαλιάδας

18η Αγωνιστική – 08/03/14Ηρακλής – Ίκαροι ΣερρώνΦίλιππος Βέροιας – ΑρκαδικόςΑΕΚ – Ερμής ΛαγκαδάΟΦΗ – Αγία ΠαρασκευήΠαγκράτι – ΚαβάλαΚόροιβος Αμαλιάδας – Ψυχικό

Φιλαθλητικός – Λαύριο

19η Αγωνιστική – 15/03/14Ίκαροι Σερρών – Φίλιππος ΒέροιαςΑρκαδικός – ΑΕΚΕρμής Λαγκαδά – ΟΦΗΑγία Παρασκευή – ΠαγκράτιΨυχικό – ΚαβάλαΛαύριο – Ηρακλής

Κόροιβος Αμαλιάδας – Φιλαθλητικός

20η Αγωνιστική – 22/03/14ΑΕΚ – Ίκαροι ΣερρώνΟΦΗ – ΑρκαδικόςΠαγκράτι – Ερμής ΛαγκαδάΚαβάλα – Αγία ΠαρασκευήΦιλαθλητικός – ΨυχικόΦίλιππος Βέροιας – Λαύριο

Ηρακλής – Κόροιβος Αμαλιάδας

21η Αγωνιστική – 29/03/14Ίκαροι Σερρών – ΟΦΗΑρκαδικός – ΠαγκράτιΕρμής Λαγκαδά – ΚαβάλαΨυχικό – Αγία ΠαρασκευήΛαύριο – ΑΕΚΚόροιβος Αμαλιάδας – Φίλιππος Βέροιας

Φιλαθλητικός – Ηρακλής

22η Αγωνιστική – 05/04/14Παγκράτι – Ίκαροι ΣερρώνΚαβάλα – ΑρκαδικόςΑγία Παρασκευή – Ερμής ΛαγκαδάΗρακλής – ΨυχικόΟΦΗ – ΛαύριοΑΕΚ – Κόροιβος Αμαλιάδας

Φίλιππος Βέροιας – Φιλαθλητικός

23η Αγωνιστική – 12/04/14Ίκαροι Σερρών – ΚαβάλαΑρκαδικός – Αγία ΠαρασκευήΨυχικό – Ερμής ΛαγκαδάΛαύριο – ΠαγκράτιΚόροιβος Αμαλιάδας – ΟΦΗΦιλαθλητικός – ΑΕΚ

Ηρακλής – Φίλιππος Βέροιας

24η Αγωνιστική – 26/04/14Αγία Παρασκευή – Ίκαροι ΣερρώνΕρμής Λαγκαδά – ΑρκαδικόςΦίλιππος Βέροιας – ΨυχικόΚαβάλα – ΛαύριοΠαγκράτι – Κόροιβος ΑμαλιάδαςΟΦΗ – Φιλαθλητικός

ΑΕΚ – Ηρακλής

25η Αγωνιστική – 03/05/14Ίκαροι Σερρών – Ερμής ΛαγκαδάΨυχικό – ΑρκαδικόςΛαύριο – Αγία ΠαρασκευήΚόροιβος Αμαλιάδας – ΚαβάλαΦιλαθλητικός – ΠαγκράτιΗρακλής – ΟΦΗ

Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΚ

26η ΑγωνιστικήΑρκαδικός – Ίκαροι ΣερρώνΑΕΚ – ΨυχικόΛαύριο – Ερμής ΛαγκαδάΚόροιβος Αμαλιάδας – Αγία ΠαρασκευήΦιλαθλητικός – ΚαβάλαΗρακλής – Παγκράτι

Φίλιππος Βέροιας – ΟΦΗ