Νέες επιτυχίες για το Νηρέα

| |

Με 8 πλέον αθλητές –τριες θα λάβει μέρος ο Α.Σ Νηρέας Βέροιας στο χειμερινό πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος , αφού οι αθλήτριες Χαραλαμπίδου Γαρυφαλλιά και Νίλα Αικατερίνη πετύχανε τα όρια πρόκρισης στα 100 πρόσθιο και 200 ύπτιο αντίστοιχα.

Την τελευταία τους  ευκαιρία είχαν οι αθλητές της Βορείου Ελλάδος για να προκριθούν στους τελικούς του Χειμερινού Πρωταθλήματος  το Σαββατοκύριακο 2-3 Φεβρουαρίου στην Έκτακτη Ημερίδα Κολύμβησης  στην Θεσσαλονίκη.

Οι Χειμερινοί Βορείου Ελλάδος  θα πραγματοποιηθούν σε 2 τριήμερα 15-17 Φεβρουαρίου και 22-24 Φεβρουαρίου στην Θεσσαλονίκη  και όλοι οι αθλητές του Νηρέα  έχουν αποκλειστικό στόχο την είσοδο στην οχτάδα και ακόμα υψηλότερα με την κατάκτηση ενός μεταλλίου. Η συστηματική δουλεία και η προσπάθεια που καταβάλλουν οι αθλητές ,ο προπονητής Θεοδωρίδης Χρήστος , οι γονείς και η διοίκηση δικαιώνονται με αυτές τις επιτυχίες και συνεχίζονται μέχρι την μεγάλη πρόκληση που είναι τα όρια πρόκρισης για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Εκτός από τις προαναφερόμενες αθλήτριες την ομάδα του Χειμερινού πρωταθλήματος συμπληρώνουν οι : Τζουνάκου Αναστασία-Μαρία ,Αδαμίδης Χαράλαμπος, Μαδενλής Κων/νος, Καρατζιούλας Κών/νος, Κελεπούρης Γεώργιος, Γαλανίδης Νικόλαος.

Τα αποτελέσματα των αθλητών του Νηρέα είναι:

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

24ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

01:09.63

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β

1ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

01:01.88

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

2η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

01:20.12

5η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

01:27.62

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α

7ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

01:17.27

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

19η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

00:33.62

24η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

00:34.73

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β

16η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

00:33.89

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

5η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

10:50.00

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ

1ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

09:11.27

200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

2η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

02:50.11

200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β

4η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

03:01.16

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

19η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

01:15.87

21η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

01:16.77

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

1ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

02:04.03

11ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

02:11.85

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β

1ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

02:16.14

4ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

02:26.18

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

00:35.79

8η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

00:40.57

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ

1ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

01:02.16

100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

9η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

01:29.93

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

10η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:21.53

12η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

01:22.81

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β

15η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:26.71

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β

3ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

02:43.32

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

2η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

05:14.22

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ

6ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:27.20

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β

2ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

00:28.70

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

2η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

00:31.50

Προηγούμενες

Επόμενη