Με το δεξί ο Νηρέας

Οι 1οι προκριματικοί αγώνες διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο της Θεσσαλονίκης 12-13 Ιανουαρίου, με την συμμετοχή περισσότερων από 500 κολυμβητών απ όλη την Βόρειο Ελλάδα.

Οι 6 από τους 12 αθλητές του Νηρέα εντυπωσίασαν στους πρώτους αγώνες για το νέο έτος και προκρίθηκαν στους Τελικούς του Χειμερινού Πρωταθλήματος το Φεβρουάριο. Ο Καρατζιούλας Κωνσταντίνος και Μαδενλής Κωνσταντίνος είναι οι νέοι αθλητές που προστέθηκαν στους 4 αθλητές ,Τζουνάκου Αναστασία- Μαρία, Αδαμίδη Χαράλαμπο, Γαλανίδη Νικόλαο, Κελεπούρη Γεώργιο, που κατείχαν τα όρια.

Οι 6 αθλήτριες που ολοκληρώνουν την αγωνιστική ομάδα έδωσαν θετικά δείγματα και θα ξαναπροσπαθήσουν σε 3 εβδομάδες για να πετύχουν τα όρια πρόκρισης .

Τα αποτελέσματα και οι κάτοχοι ορίων.

50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

20ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:34.58

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

10η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

05:14.58

14η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

05:58.59

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α 

8η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

05:33.79

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ 

2ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

04:27.08

ΟΡΙΟ

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β 

1ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

04:45.45

ΟΡΙΟ

6ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

05:06.40

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΠΑΙΔΩΝ 

3ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

02:28.61

ΟΡΙΟ

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β 

1ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

02:38.58

ΟΡΙΟ

4ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

02:48.76

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

6ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:27.32

ΟΡΙΟ

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α 

19ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:30.99

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

27η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

00:33.58

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α 

21η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

00:33.69

33η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

00:36.63

200m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β 

5ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

03:04.27

ΟΡΙΟ

200m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

7η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

02:57.34

ΟΡΙΟ

9η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

03:22.88

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

2ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

02:03.44

ΟΡΙΟ

13ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

02:11.81

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α 

19ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

02:28.91

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β 

3ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

02:16.30

ΟΡΙΟ

13ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

02:27.77

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

19η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

02:31.22

26η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

02:47.35

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α 

17η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

02:40.27

25η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

02:57.11

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β 

27η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

02:50.06

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

2η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

00:31.70

ΟΡΙΟ

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ 

4ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

00:28.85

ΟΡΙΟ

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α 

17η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:23.09

18η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

01:24.13

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β 

22η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:27.58

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ  (50)

13ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

01:11.99

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α 

9ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

01:14.10

ΟΡΙΟ

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

8η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

01:23.97

ΟΡΙΟ

12η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

01:33.78

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

4ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

01:26.00

ΟΡΙΟ

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

10η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

10:47.85

1500m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

3ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

19:07.48

ΟΡΙΟ

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

1η

ΤΖΟΥΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ

00:35.82

ΟΡΙΟ

12η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

00:44.07

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ 

5ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:59.37

ΟΡΙΟ

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α 

31ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

01:10.76

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β 

2ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

01:02.23

ΟΡΙΟ

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α 

26η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

01:14.77

30η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:16.24

34η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

01:20.01

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

36η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:16.85

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ 

2ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

01:01.84

ΟΡΙΟ

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β 

4ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

01:11.08

ΟΡΙΟ

200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α 

6ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

02:38.82

ΟΡΙΟ

200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α 

13η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

02:55.59

14η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

03:04.04

200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β 

13η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

03:01.60

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ 

2ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

09:11.52

1500m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

2η

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

20:33.41