Κ20: Τεσσάρα στον ΠΑΣ από την Βέροια

| |

Με 4-2 κέρδισε η ομάδα της Βέροιας τον ΠΑΣ στο πρωτάθλημα Κ20. Η Βέροια άνοιξε το σκορ μόλις στο 12’ με τον Σκαθαρούδη, αλλά δέχθηκε πολύ γρήγορα δυο γκολ. Στο 20’ ο Καμποσιώρης έγραψε το 1-1 και στο 22’ ο Νάκος το 1-2. Η Βέροια αντέδρασε στην συνέχεια και πέτυχε τρία γκολ, πριν το ημίχρονο.

Στο 25’ ο Μάνος ισοφάρισε και στο 32’ ο ίδιος παίκτης έγραψε το 3-2. Το τελικό 4-2 σημείωσε ο Ντόγος στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Με τη νίκη αυτή η Βέροια είναι στην πρώτη θέση με 6 βαθμούς μαζί με Ολυμπιακό, Πανιώνιο και Ξάνθη.

ΒΕΡΟΙΑ: Μπαμπαϊντής, Σιμηχανίδης, Πέικος (50’ Αλιατίδης), Σαρακατσιάνος, Σίμος (29’ Τακίδης), Μουρατίδης, Σκαθαρούδης, Ντόγος (72’ Στασινόπουλος), Μάνος, Κουκουράκης, Παρσόπουλος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ: Μπακόλας, Μπουσκάι, Ρουμπουλάκου, Θεοδοράκης (32’ Φίλιος), Φράγκος (46’ Αλεξίου), Νικόπουλος, Καμποσιώρης, Χαρίσης, Νάκος, Ιωάννου, Ασωνίτης (60’ Παπαρούνας).