Κέρδισε τους Μαχητές ο Φίλιππος

| |

Ενα ημίχρονο δυσκολεύτηκε ο Φιλιππος. Οι Βεροιώτες πάτησαν…γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε των Μαχητών με 80-65.

Στο πρώτο μέρος , η άμυνα της Βεροιώτικης ομάδας δεν ήταν αποτελεσματική και επέτρεπε στον αντίπαλο να παραμένει στο ματς. Στην επανάληψη, ο Φίλιππος βελτίωσε τις αδυναμίες του στην άμυνα και ξέφυγε στο σκορ.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Παργιαννόπουλος.Τα δεκάλεπτα: 15-18, 40-35, 57-44, 80-65.ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Κοθράς 14, Τριχόπουλος 4, Κασαμπαλής 6, Μπρόζος 25 (3), Χρυσόπουλος 2, Πάλλης 11, Σιδηρόπουλος, Ορφανός 14, Τσεσμετζής, Τσιόγκας 4.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Κυριακού): Ζεϊμπέκης 4 (1), Χατζηνικολάου 3 (1), Σαββίδης 5, Αρνίδης 7 (1), Ελευθεριάδης, Καλούτσικος 4, Μυλωνίδης 11 (2), Δανάκης, Παυλίδης 17 (1), Φουτσιτζής, Δαβάνης 3, Ταρπάγκος 1.