Εφηβικό: Κέρδισε τον Ζαφειράκη ο Φίλιππος

| |

Καταιγιστική η Εφηβική ομάδα Χάντμπολ του Φιλίππου, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα του Ζαφειράκη, ο οποίος αν και προηγήθηκε με 0-2, στη συνέχεια δεν άντεξε στη συνεχή επίθεση των γηπεδούχων. ‘Ετσι από το πέμπτο λεπτό του παιχνιδιού και μετά, η διαφορά όλο και αυξάνονταν.

Σε ένα ήσυχο γενικά παιχνίδι, οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους .

Τα δεκάλεπτα: 7-4, 12-8, 16-9(ημίχρονο), 23-11, 29-15, 32-21(τελικό).Πέναλτι: 1/3, 3/4. Δίλεπτα: 6, 5 (και μία αποβολή του τερματοφύλακα της Νάουσας σε φάουλ εκτός περιοχής, χωρίς να του κρατηθεί το δελτίο).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Σαράφης Κ.-Κούγιας Νικ.): Παντελίδης(13), Δομπρής (4), Κωσταράκης (3), Καργατζής, Γιακουμόπουλος (2), Ζλατάνος, Κορωνάς (3), Μιχαηλίδης, Αποστολίδης, Τσαμήτρος, Θωμαϊδης (1), Ψωμιάδης (4), Τριανταφυλλίδης (1), Γκάρας (1).