Εξαιρετική εμφάνιση του Νηρέα στους αγώνες «Νάουσα 2013»

| |

Ο Α.Σ ΝΗΡΕΑΣ Βέροιας συμμετείχε στους 1ους κολυμβητικούς αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών «ΝΑΟΥΣΑ 2013» με 22 αθλητές και αθλήτριες το Σάββατο στις 8 Ιουνίου . Οι νεαροί αθλητές πραγματοποίησαν μια πολύ αξιόλογη εμφάνιση και μετά από εντυπωσιακή προσπάθεια κατάφεραν να κερδίσουν 15 συνολικά μετάλλια , 5 χρυσά, 6 αργυρά και 4 χάλκινα.

Την πρώτη θέση κατέκτησαν οι Καραϊσκου Άννα στα 50-100μ ύπτιο, Φύκατας Γεώργιος στα 50μ ελεύθερο, Φύκατας Μιχαήλ στα 200μ ελεύθερο και Μπαρμπαρούσης Γεώργιος στα 100μ ύπτιο.

Την δεύτερη θέση κατέκτησαν οι Μαδενλή Φανή στα 50-100μ ελεύθερο, Βασιλειάδου Δωροθέα στα 100μ ελεύθερο, Φύκατας Μιχαήλ στα 200μ μικτή ατομική, Καρατζιούλας Σταύρος στα 100μ πρόσθιο και Φύκατας Γεώργιος στα 50μ ύπτιο.

Στην τρίτη θέση του βάθρου ανέβηκαν οι αθλητές Παπαγεωργόπουλος Κωνσταντίνος στα 50μ ελεύθερο, Καρατζιούλας Σταύρος στα 50μ πρόσθιο και Φύκατας Μιχαήλ στα 50μ ελεύθερο.

Στην αποστολή του Α.Σ.ΝΗΡΕΑ συμμετείχαν επίσης οι αθλητές : Αντωνιάδης Παύλος, Βράκας Δημήτρης, Τσιάρα Παυλίνα, Διαμαντοπόυλου Κέλλυ, Σακαλή Άννα, Καλφόπουλος Εύφημος, Κελεπούρης Μιχάλης, Λιόντος Σπύρος, Τσιάρα Δέσποινα, Στεργίου Αντώνης, Μαρούδα Νικολέτα, Γαλανίδου Ράνια, Μαδενλή Ευτυχία, Αντωνιάδου Εύα που έκαναν πολύ καλές εμφανίσεις και σημείωσαν και προσωπικά ρεκόρ!

Οι αγώνες αποτέλεσαν ένα πολύ καλό τεστ δυνάμεων και επιδόσεων πριν από τους σημαντικότερους αγώνες της χρόνιας , το θερινό πρωτάθλημα Κ.Δ Μακεδονίας που θα πραγματοποιηθεί στις 28-29-30 Ιουνίου. Και σε αυτή τη διοργάνωση τα νεαρά δελφίνια μας θα κολυμπήσουν στα βαθιά με στόχο πάντα την ανάδυση στην κορυφή του βάθρου!

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 
 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

1ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

00:36.68

3ος

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:39.00

28ος

ΒΡΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

01:02.15

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

6ος

ΛΙΟΝΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

00:38.02

8ος

ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΦΗΜΟΣ-ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ

00:38.97

14ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

00:40.63

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

3ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

00:32.51

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

12η

ΤΣΙΑΡΑ ΠΑΥΛΙΝΑ

00:45.91

27η

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

00:58.05

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

ΜΑΔΕΝΛΗ ΦΑΝΗ

00:37.79

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

16η

ΜΑΡΟΥΔΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

00:39.32

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

4ος

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

00:50.41

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

3ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

00:44.17

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

11η

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

01:03.41

16η

ΣΑΚΑΛΗ ΑΝΝΑ

01:11.34

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

ΤΣΙΑΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

00:51.62

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

10η

ΓΑΛΑΝΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ

00:56.46

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

1ος

ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

01:24.26

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

6ος

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

01:30.65

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΑΝΝΑ

01:31.79

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ

01:22.60

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ

01:23.19

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

01:25.00

 

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

4ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

01:30.63

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

1ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

02:33.47

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ

02:44.68

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

ΤΣΙΑΡΑ ΠΑΥΛΙΝΑ

00:49.00

22η

ΣΑΚΑΛΗ ΑΝΝΑ

01:01.19

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΑΝΝΑ

00:42.07

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

15η

ΜΑΡΟΥΔΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

00:47.17

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ

00:39.96

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

9ος

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:48.15

28ος

ΒΡΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

00:56.80

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

4ος

ΛΙΟΝΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

00:44.28

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

8ος

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

00:43.25

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

5ος

ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΦΗΜΟΣ-ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ

00:44.93

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

ΜΑΔΕΝΛΗ ΦΑΝΗ

01:23.49

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

17η

ΓΑΛΑΝΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ

01:35.38

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ

01:12.21

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

01:19.80

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

 

9ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

01:34.62

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

6ος

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

01:22.47

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

ΤΣΙΑΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

01:56.43

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ

01:34.24

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

2ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

01:32.68

 

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

10η

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

03:14.34

 

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

3ος

ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

03:06.37

 

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

2ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

02:53.85

     
Προηγούμενες

Inspor.gr Αθλητική Πύλη της Ημαθίας – Inspor

Επόμενη