Διακρίσεις του Νηρέα στο χειμερινό πρωτάθλημα

| |

Με 11 μετάλλια και πολλά νέα ατομικά ρεκόρ επέστρεψαν τα μικρά δελφίνια του Νηρέα από το χειμερινό πρωτάθλημα κολύμβησης, που πραγματοποιήθηκε στις 9-10 Μαρτίου στο ποσειδώνιο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης. Οι νεαροί αθλητές κόπιασαν πολύ και κατάφεραν να κλείσουν με τους καλύτερους οιωνούς την χειμερινή περίοδο βάζοντας ακόμα υψηλότερους στόχους για το θερινό πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί τον Ιούνιο.

Οι αθλητές που διακρίθηκαν με την κατάκτηση ενός μεταλλίου είναι : Τσιρπανλής Γεώργιος, Φύκατας Μιχάλης, Καρατζιόυλας Σταύρος, Στεργίου Αντώνης, Μουπασιρίδης Θεμιστοκλής, Καραΐσκου Άννα, Φύκατας Γιώργος.

Στην αποστολή συμμετείχαν οι: Αντωνιάδης Παύλος, Παπαγεωργόπουλος Κωννος, Διαμαντοπούλου Κέλλυ, Τσιάρα Παυλίνα, Τσιάρα Δέσποινα, Μανδελή Φανή, Κελεπούρης Μιχάλης, Λιόντος Σπύρος, Καλφόπουλος Εύφημος, Γαλανίδου Ράνια, Μαρούδα Νικολέτα, Βασιλειάδου Δωραθέα, Μανδελή Ευτυχία, Αντωνιάδου Εύα, Συμεωνίδου Βαρβάρα, Ζωγιός Κωννος.

Την αποστολή συνόδευσε η προπονήτρια Παπαδοπούλου Μαρία.

Τα αποτελέσματα είναι:

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

22η

ΤΣΙΑΡΑ ΠΑΥΛΙΝΑ

00:47.36

26η

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

00:48.81

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

30η

ΓΑΛΑΝΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ

00:41.62

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

26η

ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ

00:40.96

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

3ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

00:36.33

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

14ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

00:40.14

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ  

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

7ος

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

00:52.67

19ος

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:57.77

 

200m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

5η

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ

03:20.98

 

200m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

2ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

03:15.52

 

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

3ος

ΤΣΙΡΠΑΝΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

11:18.30

5ος

ΖΩΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

11:45.47

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

8ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

00:55.02

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

11ος

ΖΩΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:39.98

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

4ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

00:43.34

5ος

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

00:45.37

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ

 

7η

ΤΣΙΑΡΑ ΠΑΥΛΙΝΑ

00:48.47

27η

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

00:57.78

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

8ος

ΛΙΟΝΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

01:30.07

18ος

ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΦΗΜΟΣ-ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ

01:33.98

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

7η

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ

01:16.01

23η

ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ

01:36.09

 

200m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

6ος

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

03:14.13

 

200m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

8η

ΜΑΡΟΥΔΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

03:22.09

 

200m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

6η

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

03:01.74

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

8η

ΜΑΡΟΥΔΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

02:59.43

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

5η

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ

02:41.73

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

8ος

ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΦΗΜΟΣ-ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ

03:17.86

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

1ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

02:35.03

 

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

5ος

ΤΣΙΡΠΑΝΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

02:39.60

7ος

ΖΩΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

02:43.41

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

8η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

01:54.81

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

17η

ΓΑΛΑΝΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ

02:01.80

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

6η

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ

01:34.27

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

3ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

01:33.17

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

3η

ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΑΝΝΑ

00:44.54

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ

 

11η

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

00:41.61

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

 

4os

ΛΙΟΝΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

00:45.46

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

12ος

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

00:43.21

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

1ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

00:42.82

22ος

ΜΟΥΠΑΣΙΡΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ

00:54.58

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

23η

ΓΑΛΑΝΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ

00:57.36

 

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

1ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

05:27.52

 

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

 

5ος

ΤΣΙΡΠΑΝΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

05:29.33

 

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

9η

ΜΑΡΟΥΔΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

06:16.15

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

11ος

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

01:34.30

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

2η

ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΑΝΝΑ

01:37.60

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ 

 

4η

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΔΩΡΟΘΕΑ

01:22.72

10η

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

01:29.37

 

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ 

 

3ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

02:59.34

 

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 

 

5η

ΜΑΔΕΝΛΗ ΦΑΝΗ

03:32.91

 

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ

 

4η

ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ

02:57.42

     
Προηγούμενες

Κάνει την έκπληξη η Ατλάντε, άσσο με κάλυψη η Ίντερ

Κρύβει έκπληξη το ντέρμπι στο Φάληρο

Επόμενη