Δεν ήταν αεράτη η Νάουσα

| |

Ισόπαλο 3-3 έληξε το εκτός έδρας παιχνίδι της Νάουσας με τα Αεράτα. Το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς. Η Νάουσα πήρε το προβάδισμα, στις καθυστερήσεις δέχθηκε την ισοφάριση, και πριν το τελευταίο σφύριγμα έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 3-4.

Το παιχνίδι ήταν εντυπωσιακό, παρά τη χαμηλή θερμοκρασία και τους λιγοστούς φιλάθλους, είχε πολύ καλή εξέλιξη. Μόλις στο 4’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Κατσαντώνη. Η Νάουσα έψαξε για την ισοφάριση και στο 17′ είχε ένα καλό σουτ του Πιπινίκα άουτ. Το 1-1 σημειώθηκε στο 37′ όταν ο Πιπινίκας βρέθηκε μόνος μετά από πάσα του Καραλιόπουλου και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Τα Αεράτα άγγιξαν το 2-1 λίγο πριν το ημίχρονο αλλά στο 44’ ο Μπαλοδήμος σημάδεψε το δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, η Νάουσα πίεσε για την ισοφάριση και στο 71’ ο Πιπινίκας πέτυχε το 2-2, μετά από σέντρα του Πασχάλη. Στο 81’ ο Μουρίκι είχε δοκάρι για τους «γαλάζιους», ενώ στο 87’ ο Μπουλγουρίδης με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, κάνοντας το 2-3. Όμως στις καθυστερήσεις ο Δημητριάδης διαμόρφωσε το τελικό 3-3. Λίγο πριν τη λήξη, ο Γασπαράτος έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 3-4.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ (Νίκος Μπαλοδήμος): Βίδρας, Λάλλος Θ., Κατσαντώνης, Παπαδόπουλος, Νασιόπουλος, Χαματάι, Ιωαννίδης, Δημητριάδης, Ντινόπουλος, Δημόπουλος, Μπαλοδήμος

ΝΑΟΥΣΑ (Βασίλης Αργυρίου): Παπαδόπουλος, Μπουλγουρίδης, Θεοδωρόπουλος, Πέικος, Περηφανόπουλος, Καραμεταξάς (60’ Μουρίκι), Αργυρίου, Καραλιόπουλος (52’ Μανδάλης), Πιπινίκας, Γασπαράτος, Πασχάλης (81’ Παπαδής).