Δέκα αθλητές του Νηρέα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

| |

Από τους 12 αθλητές του ΑΣ ΝΗΡΕΑ συνολικά 10 πήραν ήδη το εισιτήριο για τη συμμετοχή στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην Αθήνα στις 22-27 Ιουλίου. Οι αθλήτριες του Α.Σ.ΝΗΡΕΑ, Παπαδοπούλου Βικτωρία (Παγκορασίδων Α’) στα 50 μέτρα ελεύθερο με χρόνο 31”55 και Τσιάρα Αικατερίνη (Παγκορασίδων Β’) στο ίδιο αγώνισμα με χρόνο 32”52 ανταποκρίθηκαν με επιτυχία στους προκριματικούς αγώνες για το πανελλήνιο πρωτάθλημα και κέρδισαν επάξια την πρόκριση και το δικαίωμα συμμετοχής τους στη μεγάλη πανελλήνια κολυμβητική διοργάνωση!

Με την πρόκριση και των δυο ακόμα αυτών αθλητριών ο Α.Σ.ΝΗΡΕΑΣ θα συμμετάσχει με 10 συνολικά αθλητές και αθλήτριες που με τις εξαιρετικές επιδόσεις τους ξεπέρασαν τα όρια πρόκρισης και συνεχίζουν για νέες διακρίσεις!

Τα αποτελέσματα των αθλητών

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ  

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

1ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:57.06

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β  

 

2ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

01:00.84

10ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

01:04.80

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α  

 

5ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

01:17.21

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β  

 

2ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

01:11.86

 

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ  

 

1ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

02:20.63

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α  

 

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

00:31.55

16η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

00:34.69

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β  

 

13η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

00:32.52

 

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

10:26.37

 

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

 

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

10:49.58

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ  

 

6ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

00:29.77

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  

 

19η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ

01:10.73

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α  

 

10η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

01:11.00

16η

ΤΣΙΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

01:19.12

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β  

 

21η

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:14.00

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β  

 

1ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

01:22.35

 

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ  

 

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Επίδοση

1ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

01:02.43

 

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β  

 

4ος

ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

01:09.98

6ος

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

01:14.66

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α  

 

12η

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:22.00

13η

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

01:23.60

 

100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β  

 

ΤΣΙΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

01:27.00

 

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΠΑΙΔΩΝ  

 

1ος

ΜΑΔΕΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

02:25.43

3ος

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

02:28.96

 

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  

 

ΠΕΡΟΝΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

05:10.27

 

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α  

 

ΝΙΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

05:20.62

 

200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α  

 

5ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

02:42.54

     
Προηγούμενες

ΕΚΑΣΚΕΜ: Ξεκινά η τελική φάση στην Β’ ανδρών

Ρίχτηκε στην μάχη η Υφαντίδου

Επόμενη