Ήττα στην Κοζάνη για Λευκάδια

| |

Την ήττα με 3-1 γνώρισαν στην Κοζάνη τα Λευκάδια. Οι Ημαθιώτες έμειναν νωρίς με παίκτη λιγότερο και στο δεύτερο μέρος λύγισαν.

Οι ισορροπίες διαταράχθηκαν νωρίς στο παιχνίδι, μόλις στο 30′, όταν ο Παναγιώτης Μισαηλίδης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε ένα δεκάλεπτο, το παιχνίδι πήρε φωτιά. Στο 62′ ο Τοπάλης έκανε τη σέντρα και ο Ταφαρλής με σουτ έκανε το 1-0 για την Κοζάνη. Στο 64′ ο Λεκάκης με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 για τα Λευκάδια. Στο 67′ από νέα σέντρα του Τοπάλη, ο Κουλουκίδης με σουτ έγραψε το 2-1. Στο 70′ ο Τραυλός έκανε τη σέντρα, ο Κουλουκίδης έκανε το σουτ, αλλά ο Μόσιαλος απέκρουσε, αλλά ο επερχόμενος Ντεμιράι διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Στο 90′ ο Τραυλός σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με εκτέλεση φάουλ.

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαρεβέλης, Στεργιόπουλος, Τραυλός, Τσικόπουλος, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Ταφαρλής, Τζερεμές, Ντεμιράι (90′ Τσίλης), Τοπάλης (86′ Μπέμπης), Παπαδόπουλος (57′ Κουλουκίδης)

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Μαλέσιος, Κοτζαχρήστος (58′ Παπαστεργίου), Λεκάκης, Πασχώνης, Μισαηλίδης Πρ., Πίττος (49′ Πέτγαζλης), Καλαϊτζίδης, Πετρίδης, Παπακωνσταντίνου, Μισαηλίδης Π., Σπυριδωνίδης (68′ Σιδηρόπουλος)