Ήττα σοκ για τη Νάουσα

| |

Ήττα σοκ υπέστη από την Κοζάνη με 0-2 η Νάουσα. Η ομάδα του Βασίλη Αργυρίου έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό και αυτό την οδήγησε στην πρώτη φετινή της ήττα.

Στο πρώτο ημίχρονο στα πρώτα 25 λεπτά η Κοζάνη ήταν καλύτερη, μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι κυριάρχησε στο κέντρο και απείλησε στο 17’ με το σουτ του Τοπάλη που κατέληξε άουτ.

Μετά το 25΄η Νάουσα ανέβασε ανέβασε την απόδοσή της και  δημιούργησε απειλές όπως η σέντρα του Γασπαράτου στο 25’ και η παρέμβαση Καραμπατζάκη ο οποίος παραλίγο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στο 33’ η Νάουσα απείλησε και πάλι ότι μετά από εκτέλεση φάουλ του Καραμεταξά, ο Πέικος πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, υπήρξε σύγχυση στα καρέ της Κοζάνης, η μπάλα έφθασε στον Περηφανόπουλο ο οποίος σούταρε μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα βρήκε στο χέρι (τεντωμένο) αμυντικού της Κοζάνης αλλά ο διαιτητής δεν έδειξε τίποτα, ενώ και ο βοηθός δεν υπέδειξε το πέναλτι που σήμαινε και αποβολή του παίκτη της Κοζάνης.

Στο 40’ η Νάουσα έμεινε με δέκα παίκτες. Ο Πασχάλης δέχθηκε κόκκινη κάρτα για χτύπησε  με προβολή τον αντίπαλο του ενώ η μπάλα είχε περάσει

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Νάουσα παρότι αγωνιζόταν με 10 παίκτες προσπάθησε να σκοράρει αλλά τελικά δέχθηκε δυο γκολ από την Κοζάνη η οποία απλά εκμεταλλεύτηκε το πλεονέκτημα που είχε και πήρε τη νίκη και τους τρείς βαθμούς.

Στο 70’ ωραία ο Κουλουκίδης από καλή θέση σούταρε άουτ και στο 78’ έγινε το 0-1. Ήταν ένα σουτ του Τοπαλή έξω από την περιοχή η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό της Νάουσας και κατέληξε στα δίχτυα του Παπαδόπουλου (0-1).

Το 0-2 σημειώθηκε στο 90’ όταν ο Κουλουκίδης σούταρε, ο Παπαδόπουλος απέκρουσε ασθενώς και ο επερχόμενος Ντεμιράι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Φωτιάδης (Γάδος, Ζιγκερίδης)

ΝΑΟΥΣΑ: Παπαδόπουλος, Ζούρκος (83’ Κωνσταντινίδης), Αργυρίου Γρ., Πέϊκος, Αργυρίου Π. (75’ Καραλιόπουλος), Μπουλγκουρίδης, Πασχάλης, Πιπινίκας, Γασπαράτος, Περηφανόπουλος, Καραμεταξάς.

Κοζάνη: Γκαραβέλης, Στεργιόπουλος, Τραύλος, Ποζίδης (60’ Κουλουκίδης),  Κάλφας, Καραπατσάκης, Ταφαρλής, Ντεμιράι, Ζηνόβιος, Τοπάλης (83’ Λαγός), Παπαδόπουλος (90’ Τσικόπουλος).