Έχασε από την Κοζάνη η Αλεξάνδρεια

| |

Την ήττα γνώρισε από την Κοζάνη η Αλεξάνδρεια. Η ομάδα του Τόλη Τερζή, αν και στάθηκε καλά, έχασε με 0-2. Στο πρώτο μέρος οι ημαθιώτες στάθηκαν καλά αλλά ήταν άτυχοι γιατί δέχθηκαν γκολ λίγο πριν το φινάλε τους πρώτου μέρους.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Κοζάνη κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κώστα Παπαδόπουλου, με τον Καραμπατζάκη να ευστοχεί για το 0-1. Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος και στο 68’ ο Ταφαρλής σφράγισε τη νίκη της ομάδας του, γράφοντας με γυριστό σουτ το 0-2.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Καρασαββίδης, Πιπιλιάρης (58’ Καμπερίδης), Αραμπατζής, Παπαδόπουλος Κ., Σίμος, Κεστελίδης, Παπαδόπουλος Α. (58’ Αβραμίδης), Νουσιόπουλος, Τσεβελέκης, Χαλβατζής, Παπαδημητρίου (69’ Αλεξανδρής)

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαραβέλης, Στεργιόπουλος, Συμεωνίδης, Ποζίδης, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τραυλός, Ταφαρλής, Λαγός (65’ Τσελεκίδης), Τοπάλης (90’ Τσιμόπουλος), Τρυφωνίδης (81’ Κουλουκίδης)