Έχασε από Πανελλήνιο ο Φίλιππος

| |

Την ήττα με 21-18 γνώρισε από τον Πανελλήνιο ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτες πάλεψαν στο πρώτο μέρος αλλά στην επανάληψη δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν τη νίκη από τον Πανελλήνιο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Ο Πανελλήνιος είχε πάντα το προβάδισμα αλλά ο Φίλιππος ακολουθούσε κατά πόδι. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξεφύγουν στο σκορ και προηγήθηκαν με 8-5 στο 24′ αλλά οι Βεροιώτες είχαν τον Δέλιο σε καλή ημέρα και με τέρματα του Τσιρογιάννη και του Δομπρή διέκοψαν το σερί του αντιπάλου. Έτσι το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 10-8.Στο δεύτερο μέρος, ο Πανελλήνιος ξεκίνησε καλύτερα και με σερί 4-1 προηγήθηκε 14-9 στο 41′ και 16-10 στο 44′. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Φίλιππος έκανε την τελευταία του προσπάθεια να επιστρέψει στο παιχνίδι, μείωσε με τους Μπαντή και Τσιρογιάννη σε 19-16 αλλά δεν μπόρεσε να πλησιάσει περισσότερο.

Δεκάλεπτα: 3-2, 5-4, 10-8, 13-9, 18-14, 21-18

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Δημήτρης Σκάρλος): Δημητρόπουλος, Τζανακάκης, Βασιλόπουλος 2, Σκοδριάνος, Δημήτρουλας 6, Παπανίκος, Ξηρός, Πανταζής 1, Σαμαράς 4, Παρασκευαϊδης, Μαυροφρύδης 2, Χελιώτης 1, Μπαρίκος 1, Αιβάζης 1, Τσιμούρτος, Σομπιρακούλ 3.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Κύρος Σαράφης): Κωστακίδης Π. 1, Τσιρογιάννης 5, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής 1, Παντελίδης, Μπαντής 4, Δέλιος, Ζλατάνος, Κορωνάς, Δραγκόλας 1, Κωστακίδης Θ. 2, Δάσκαλος 4, Δινάλης, Κορωνάς.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Βήτας, δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 3/4-0/0.